استروژن درمانی طولانی فعالیت میکروبی روده را تغییر می دهد | بیماری

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : شنبه, ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۳

: استروژن درمانی طولانی فعالیت میکروبی روده رو تغییر میده

یافته های یه مطالعه نوین نشون میده که هورمون درمانی دراز مدت با استروژن و داروی "بازدوکسیفن" ترکیب و فعالیت میکروبی روده رو تغییر می هد و بر چگونگی سوخت و ساز استروژن تاثیر میذاره. 

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی فیزورگ، محققان دانشگاه ایلینوی آمریکا در مطالعه روی ۴۰ موش ماده فهمیدن که آنزیم B-glucuronidase در سوخت و ساز استروژنای مصنوعی در دستگاه گوارش نقش مهمی داره.

 

یافته های این مطالعه که تازگیا در مجله Scientific Reports منتشر شده نشون میده که تغییر شیمیایی روده می تونه روشی واسه تقویت تاثیر و بی خطری استفاده دراز مدت از مکملای استروژن واسه زنان یائسه و بیماران گرفتار به سرطان سینه باشه.

یافته های این مطالعه نشون میده که پزشکان واسه تغییر خصیصه های استروژن باید بتونن میکروبای روده رو از راه پروبیوتیکا دستکاری کنن تا آدمایی که واسه دراز مدت از هورمون درمانی جانشین با استروژن استفاده می کنن بتونن بدون قرار گرفتن در خطر بالای دچار شدن به سرطان های دستگاه تناسلی، به فواید هورمون درمانی جانشین با استروژن دست پیدا کنن.

 

این تحقیق درحالی که باید بر آدما هم انجام شه اما شناختی در مورد تاثیر هورمون درمانی جانشین با استروژن بر بیان ژنای میکروبی ارائه میده و توضیح میده که به چه دلیل عکس العمل تک تک بیماران به هورمون درمانی می تونه فرق داشته باشه.

 

.

منبع :