استرس و اثرات آن بر فشارخون | بیماری

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment
: استرس و اثرات اون بر فشارخون

استرس و اثرات اون بر فشارخون

همه چیز درباره قلب

ارسال دیدگاه
۲,۸۵۲ بازدید

حوادثی در زندگی پیش میاد که باعث بروز استرس می شه. «همولمس» و «راه س» ده حادثه زیر رو استرس آور دونسته ان.

۱ـ مرگ همسر
۲ـ طلاق گرفتن
۳ـ جدایی در زندگی زناشویی
۴ـ به زندان رفتن
۵ـ مرگ یه عضو نزدیک خونواده
۶ـ زخمی و یا مریضی شدن
۷ـ ازدواج کردن
۸ـ کارخود رو از دست دادن
۹ـ آشتی کردن زن و شوهر پس از قهر
۱۰ـ بازنشست شدن!!

واسه جلوگیری از استرس چندین کار رو با هم انجام ندین. مثلاً ازدواج خود استرس آوراست پس اگه خونه ای بخرین و ازدواج کنین و سرگرم شغل جدیدی شید، خود رو تحت فشار یه استرس فوق العاده قرار دادین. ولی اگه طوری برنامه ریزی کنین که این سه کار تو یه اون انجام نشه و شما می تونی از بروز استرس کم کنین.

واسه جلوگیری از استرس محدودیتا رو قبول کنین مثلاً قبول کنین که بعضی چیزها رو باید از دست بدین تا چیزای دیگه رو بدست بیارین. قبول کنین که در بعضی وضعیتا با محدودیت هم روبرو هستین مثلاً وقتی که ازدحام ترافیک هست باید آرامش خود رو نگهداشت. عصبانیت در این جور مواقع مسأله رو حل نمی کنه.

ً وقتی که می ببینن در هر کاری برتری پیدا نمیکنید بر خود سخت نگیرید و از رسیدن به کمال دست وردارین در نوع طراحی برنامه واسه زندگی خود، محدودیتا رو درنظر بگیرین و از رقابت با بقیه دست وردارین.

از کمک گرفتن معقولانه از بقیه نترسین. کمک گرفتن علامت ضعف نیس بلکه علامت اون هستش که شما از محدودیتای خود واقف هستین.

از گریه کردن نترسین. تحقیقات نشون داده گریه چیزی طبیعی و یه روش سالم واسه مقابله با استرسه. گریه کمک می کنه که شما احساسات خود رو متمرکز کنین و به کمک اون ناراحتی خود رو دفع کنین.

موسیقی ملایم جهت دفع استرس به درد بخور است موسیقی می تونه سرعت ضربان قلب رو تغییر بده و در آدم آرامش بسازه. اگه ناراحت هستین حتماً از موسیقی شیرین و ملایم کمک بگیرین در برنامه روزانه خود شنیدن موسیقی رو یه امر بسیار لازم بشمارید و به کمک مرهم موسیقی از دردهای زندگی خود کم کنین.

هم اینکه موسیقی می تونه شخص رو واسه تحمل یه وضعیت توأم با استرس آماده سازه. مثلاً اگه از رفتن به پیش دندانپزشک احساس ناراحتی می کنین، می تونین با شنیدن یه آهنگ ملایم و آروم خود رو از استرس آزاد کنین و واسه برخورد با دندانپزشک خود رو آماده کنین.

اگه شغل شما توأم با استرس باشه. تلاش کنین استرس شغلتون رو بخانه نیارین.

واسه دفع استرس بعضی وقتا خوردن ویتامین ب ۲ و ویتامین ب ۱ مؤثر واقع می شه.

بهترین روش مقابله با استرس اون هستش که زیاد به استراحت بپردازید و غذاهای سبک بخورین. ً خوردن ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیگرم ماگنیسم کمک به دفع استرس می کنه.

از مصرف سیگار، کافئین، نوشابه های الکلی شدیدا دوری کنین که باعث افزایش ناراحتیاتون می شه.

حالا معلوم شده بعضی شکلای جور واجور عطرها کمک به دفع استرس می کنه به سراغ عطرهای ملایم برید و از اونا واسه دفع استرس استفاده کنین درمان از راه مصرف عطرها کمک می کنه که شما حالت استراحت به خود بگیرین.

ورزش کمک به منظم شدن جریان خونتون می کنه پس بطور منظم به ورزش پردازید. ورزش به پائین آوردن فشارخونتون هم کمک می کنه و واسه تقویت قلب خیلی خوبه. حتی راه رفتن تنها ورزش بسیار خوبیه هر روز باید مقداری راه رفت تا جریان خون منظم شه.

بعد از پیاده روی بهترین ورزش دیگه بازی تنیسه جوانان می تونن به سراغ فوتبال و اسکی و دو و دوچرخه سواری و کوهنوردی برن. واسه اینکه بدونین چه ورزشی واسه شما مناسبه با دکتر خود مشورت کنین.

.

منبع :