استرس ناشی ازقطع دارو علائم بیماری ام.اس را تشدید می کند | اطلاعات دارویی

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

دومین جلسه مشاوره انجمن ام. اس استان قم با حضور بیماران و پزشکان متخصص مغز و اعصاب در مرکز بهداشت استان قم برگزار شد.

به گزارش دکتر سلام به نقل از ایسنا، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی قم در این جلسه به تشریح داروهای مورد استفاده بیماران و حوادث به وجود اومده به وسیله اونا و امتیازات و مشکلات اون پرداخت و گفت: این داروها بیشترین حد روی ۴۰ درصد بیماران موثر بوده.

شمس الدین حجازی به تاثیر داروی اونکس و آخرین تحقیقات در مورد این دارو اشاره و بیان عقیده کرد: این دارو بیشترین حد تا ۵ سال می تونه استفاده بشه. تحقیقات انجام شده ثابت کرده، پس از این مدت آنتی بادی علیه این دارو در بدن مریض ایجاد و باعث مقاومت بدن و نبود جواب دهی مریض به دارو می شه.

دکتر معتمد انجمن ام.اس. قم به ساخت داروی سینووکس در کشور اشاره کرد و گفت: این دارو مثل اونکس بوده و از امتیازات اون جلوگیری از خروج ارز از کشور و صرفه جویی اقتصادیه.

ایشون گفت: این دارو نه فقط مشکلات بیشتری نسبت به نوع خارجی اون نداره، بلکه جفت و جور اون با در نظر گرفتن تولیدات داخلی واسه بیماران در آینده راحت تر هستش.

عضوهیات امنای انجمن ام. اس قم، استرس رو از عوامل مهم در پیشرفت مریضی دونست و گفت: مریضایی که داروی اونا با تجویز دکتر قطع می شه، بیماریشان پیشرفت نمی کنه اما استرس به وجود اومده به وسیله قطع دارو علائم مریضی رو شدید شدن کرده و این توهم رو به وجود می آورد که قطع دارو دلیل زیاد شدن نشونه های مریضی شده.

منبع : hidoctor.ir