استرس‌تان را کم کنید تا خوش‌اندام شوید | چاقی

ماه نشان
سپتامبر 21, 2019 0 Comment

استرس تون رو کم کنین تا خوش اندام شید

خانوما، آقایون این همه استرس و تنش واسه چیه؟ آرامشتان رو حفظ کنین چون کاهش استرس به خوش اندام شدنتون کمک می کنه.

 

محققان دانشگاه کالیفرنیای تعداد از افراد بزرگسال چاق رو تحت نظر گرفتن. اونا می خواستن بدونن با ایجاد تغییراتی در زندگی این افراد یعنی با کنترل استرس اونا و بالا بردن اعتماد به نفسشون چه تغییراتی اتفاق می افته.

 

محققان ۴۷ زنی که شاخص توده بدنشون ۳۱.۲ بوده رو به دو گروه تقسیم کردن: گروه اول برنامه هایی واسه شکست دادن استرس گرفتن و ۲۳ نفر باقیمونده هیچ برنامه ای واسه کنترل استرس و تنشای روزانه نداشتن و زندگی روزمره شون رو ادامه دادن.

 

هیچکی در این تحقیق رژیم لاغری نداشته و هر دو گروه فقط در کلاسای آموزشی تغذیه مناسب و هم اینکه کلاسای ورزشی شرکت می کردن.

 

به مدت ۹ هفته زنان گروه اول مجبور بودن برنامه هایی واسه کنترل استرس و شکست دادن خواسته های غذایی شون مثل احساس گرسنگی، سیری و چیزای دیگه ای به جز اینا رو دنبال کنن. به این متدها روزانه نیم ساعت مدیتیشن هم اضافه شد.

 

در آخر محققان توجه کردن زنائی که اطلاعات دقیق تری نسبت به بدن خود و علائم اون به این نتیجه رسید کرده بودن استرس هاشون رو بهتر کنترل کردن و اندازه کورتیزول و چربیای ناحیه شکم اونا کمتر شده.

کورتیزول که به هورمون استرس معروفه اگه دائم ترشح شه باعث می شه که چربیا در ناحیه شکم تجمع کنن

 

جنیفر دوبنمیر که مسئولیت سرپرستی این تحقیق رو رو دوش داشته میگه: «در این تحقیق ما تلاش کردیم توجه افراد رو به نوع احساس گرسنگی، لذت تغذیه مناسب و احساس سیری جلب کنیم. این اطلاعات باعث می شه افراد اندازه غذایی که مصرف می کنن رو کنترل کنن. خیلی از چاقیا به وجود اومده به وسیله گرسنگیای روانیه. آدمایی که استرس دارن نمی تونن تغذیه مناسبی داشته باشن. ما تلاش کردیم این احساسات و پارامترهای خارجی که منتهی به پرخوری می شه رو کنترل کنیم.»

 

محققان پیشنهاد می کنن واسه سالم زیستن و پیشگیری از اضافه وزن، استرس هاتون رو کنترل کنین.

 

ترجمه: فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net